De-eM rozkręciło parking przy OCK - Ostrołęka zatańczyła z latami 70. i k-popem

W sobotę 20 czerwca na parkingu przy Ostrołęckim Centrum Kultury zrobiło się znacznie bardziej tanecznie niż parkingowo. Zespół Tańca Współczesnego “De-eM” podsumował tam cały rok pracy pokazem “Taneczne wyzwanie”, który płynnie przeskakiwał od muzyki sprzed dekad do współczesnego k-popu 🎶
- “Taneczne wyzwanie” połączyło Queen, ABBA i współczesny Seul
- Dla części młodszych tancerek to był pierwszy taki publiczny sprawdzian
- Pierwszy w Ostrołęce K-pop Random Dance Challenge przyciągnął fanów z całego miasta
“Taneczne wyzwanie” połączyło Queen, ABBA i współczesny Seul
Wieczór został zbudowany na mocnych kontrastach, ale właśnie to dało mu tempo i charakter. Najpierw pojawiła się grupa 4 z choreografią do “Final Love Song” z programu “I-LAND 2”, w której przewija się sampel “The Final Countdown” zespołu Europe, a potem scena przechodziła już w bardziej rockowy klimat Queen - z “I Want to Break Free” i dynamicznym “Bicycle Race”.
Dalej było jeszcze szerzej i jeszcze głośniej w muzycznym sensie. Młodsze grupy zatańczyły do Madonny, m.in. “Material Girl”, i ABBA, w tym “Gimme! Gimme! Gimme!”, a później program znów skręcił w stronę Korei dzięki układowi do “Do It” zespołu Stray Kids. Na końcu dziewczęta pokazały reinterpretację występu Jennie z rozdania nagród MMA.
Dla części młodszych tancerek to był pierwszy taki publiczny sprawdzian
W tym pokazie było też coś bardzo osobistego. Dla części najmłodszych uczestniczek był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością, więc oprócz choreografii liczył się też sam moment wejścia na scenę. Takie debiuty zostają w pamięci na długo - i dla tancerek, i dla widzów 💃
Finał części pokazowej zebrał wszystkie grupy razem w flash mobie do “Soda Pop” z filmu “K-popowe łowczynie demonów”. To był ten fragment, w którym całe wydarzenie spinało się w jedną, lekką opowieść o tańcu, energii i bardzo współczesnych muzycznych fascynacjach.
Pierwszy w Ostrołęce K-pop Random Dance Challenge przyciągnął fanów z całego miasta
Po pokazie scena nie zdążyła jeszcze ostygnąć, a już ruszył pierwszy w Ostrołęce K-pop Random Dance Challenge. Na miejscu pojawiło się sporo fanek i fanów k-popu z różnych części Ostrołęki, żeby wspólnie tańczyć fragmenty choreografii do najpopularniejszych kawałków.
Wśród utworów pojawiły się m.in. “It’s Me” i “Lemonade”, obok starszych, dobrze znanych hitów. Całość miała prostą, ale bardzo skuteczną formułę - trochę pokaz, trochę wspólna zabawa, a trochę miejska energia, która po prostu przeniosła się z parkingu do tańca.
na podstawie: OCK Ostrołęka.
Ostatnie Artykuły

Lato w OCK nabiera tempa - ruszają zapisy na półkolonie i warsztaty

OCK otwiera lato na pełnych obrotach - startują zapisy na półkolonie i warsztaty

Ostrołęka zagląda za kulisy - OCK pokazuje filmowe zdjęcia Roberta Kępistego

Imieniny Wiktora na Fortach Bema - Ostrołęka świętowała książkami i piknikiem

Kwiat Paproci rozkwitł w Ostrołęce w noc świętojańską

Najczęściej padała prędkość - w Ostrołęce SPEED zatrzymał 16 praw jazdy

Backstage z planu filmu trafił do OCK - te kadry warto zobaczyć

Młodzi z Jantara wrócili z Mogielnicy z medalami i awansem do finałów

Motocyklista wypadł z drogi pod Ostrołęką - policja szykuje kontrole

Aleja Palmowa nabiera kształtu. Kurpiowska ścieżka wchodzi w nowy etap

Mazowsze ufa policji, ale drogowe zagrożenia wciąż budzą największy lęk

Francuska komedia i film o graficznym legendzie - DKF REJS kończy sezon

De-eM rozkręciło parking przy OCK - Ostrołęka zatańczyła z latami 70. i k-popem

Sąd zdecydował o depozycie po zmarłym. Chodzi o 196,03 zł
Przydatne dane teleadresowe
- Kuratorium Oświaty w Ostrołęce - kontakt, skargi na szkoły, awans nauczycieli
- Urząd Miasta Ostrołęki - kontakt, godziny, punkty obsługi i deklaracje śmieciowe
- Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrołęce - kontakt, oferta, kursy
- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce - kontakt, transport medyczny, dokumentacja
- Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce - bezpłatna komunikacja miejska, rozkład jazdy i kontakt
- Zarząd Zlewni w Ostrołęce - kontakt, godziny, pozwolenia wodnoprawne
