Czy warto liczyć kalorie? Pomysłowe sposoby na zdrowy jadłospis

Liczenie kalorii może okazać się niewystarczające by utrzymać wagę lub schudnąć. Oprócz kalorii jest jeszcze wiele innych czynników wpływających na powodzenie diety. Istotny jest styl życia, ruch fizyczny, odpowiednia ilość snu oraz witaminy i mikroelementy. Możemy jeść optymalną ilość kalorii, np. 1600 - 1800, a waga będzie stał w miejscu. Powodem takiego stanu jest nieodpowiedni dobór składników. Nasz organizm trawi określone produkty w określonej kolejności. Duże znaczenie w zdrowej diecie odgrywa błonnik oraz witaminy. Bez zbilansowanego jadłospisu trudno o utratę kilogramów. Dlatego warto korzystać z porad specjalistów. Wykwalifikowany dietetyk potrafi skomponować zdrowe i smaczne posiłki, które pomogą schudnąć. Dieta na miarę jest o tyle dobra, że nie musimy już liczyć kalorii. Wiemy, że dostaniemy posiłki pomagające schudnąć lub utrzymać prawidłową wagę.

Błędne koło liczenia kalorii a gotowy jadłospis w diecie pudełkowej

Zanim pojawił się łatwo dostępny catering dietetyczny, osoby chcące schudnąć lub utrzymać prawidłową wagę musiały znać długie tabele kalorii. Takie codzienne liczenie wartości energetycznej jest bardzo kłopotliwe i zabiera sporo czasu. Dodatkowo reżim dietetyczny wcale nie ułatwia chudnięcia. Życie z kalkulatorem w ręku jest bardzo męczące. Jeśli chcemy schudnąć lub dbamy o linię, dobrym wyborem będzie dieta pudełkowa. Dostarczy nam optymalną ilość kalorii w różnych wariantach dań. Mamy do wyboru jadłospis typu fit, czyli przeznaczony dla osób chcących zrzucić kilogramy. Inne jadłospisy w diecie pudełkowej przeznaczone są dla wegan, osób z nietolerancjami pokarmowymi (np. nietolerancja laktozy, glutenu) oraz dla sportowców, diabetyków. Plusem diet przygotowanych przez specjalistów jest ich niezawodny charakter. Dostajemy pod drzwi gotowe posiłki na cały dzień. Nie musimy liczyć kalorii ani chodzić po sklepach w poszukiwaniu zdrowych składników.

Zamiast kalorii zdrowe produkty na talerzu

Dietetycy podkreślają, że ważniejsze od liczenia kalorii jest dbanie o skład posiłków. Zdrowe i lekkostrawne dania wspomagają przemianę materii. Dieta pudełkowa to nie jest dieta na tydzień czy miesiąc. To stały plan żywienia dla osób chcących mieć pewność, że ich jadłospis jest odpowiednio skomponowany. Przykładowa dieta pozwalająca schudnąć obejmuje 5 posiłków. Jest to obowiązkowe śniadanie dodające energii na cały dzień i pobudzające przemianę materii. W zbilansowanej diecie fit jest też II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Jeśli zdecydujemy się na catering dietetyczny, będziemy mieć pewność, że pomoże nam schudnąć i zachowamy energię niezbędną do działania. Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które zdejmuje z nas obowiązek liczenia kalorii. Możemy skupić się na innych rzeczach: na pracy, rodzinie, sporcie lub ulubionym hobby. Specjaliści ułożą jadłospis za nas i dostarczą gotowe posiłki pod wskazany adres, do domu lub do pracy. Dzięki temu jedzenie nigdy więcej nie będzie stresujące. Smaczne posiłki w diecie pudełkowej pomogą nam schudnąć, a następnie utrzymać wagę na odpowiednim poziomie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą FitApetit: https://www.fitapetit.com.pl/catering-dietetyczny-ostroleka