Ostrołęccy policjanci kontynuują patrole na wodach i terenach przyległych. Do końca sezonu letniego wodniacy będą dbali o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne. Jak co roku mundurowi patrolują tereny wodne na policyjnej łodzi motorowej, wyposażonej w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Patrole są prowadzone także wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej. Pamiętajmy: jeśli wypoczynek nad wodą, to tylko i wyłącznie z rozwagą.

Przed nami coraz cieplejsze dni. Wielu z nas skorzysta z aktywności fizycznej i ten czas spędzi nad wodą. Nie pozwólmy jednak na to, aby beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo.

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej za pomocą, .m.in. policyjnej łodzi kontynuują patrole na wodach i terenach przyległych. Wszystko po to, aby w trakcie wypoczynku nad wodą było bezpiecznie.

Do służby w patrolach wodnych skierowani zostali policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego posiadający kwalifikacje zawodowe do kierowania jednostkami pływającymi oraz uprawnienia w zakresie ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki tym umiejętnościom funkcjonariusze są w stanie nie tylko szybko podjąć akcję ratowniczą, ale także udzielić pomocy osobie, która się topiła. Dodatkowo policyjni wodniacy systematycznie przechodzą szkolenia i ćwiczenia praktyczne, których celem jest doskonalenie oraz podniesienie umiejętności i bezpieczeństwa działań podejmowanych w trakcie służby oraz w sytuacjach prowadzenia akcji ratunkowych.

Mundurowi będą przez cały sezon letni dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Ich zadaniem będzie także egzekwowanie przestrzegania prawa, a przede wszystkim eliminowanie kłusowników oraz  sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Do nich też turyści będą mogli się zwrócić, jeżeli staną się ofiarami przestępstwa lub wykroczenia.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność, a także nie łączenie alkoholu z wodnymi kąpielami.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka