Informujemy ponownie, że wobec kierowców, którym droga publiczna myli się z torem wyścigowym będzie stosowana zasada ,,ZERO TOLERANCJI”. O powyższym przekonał się młody kierowca Forda Mustanga, który w piątkowy wieczór na parkingu przed galerią postawowi podriftować nie bacząc na odbywający się tam ruch aut i pieszy. Czujni policjanci z drogówki dbający o bezpieczeństwo w tym miejscu zauważyli cała sytuację i odpowiednim mandatem oraz punktami karnymi ostudzili zapędy rajdowe młodego mieszkańca naszego powiatu. Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy na niej ma prawo czuć się bezpiecznie.

W trakcie wakacji ostrołęccy policjanci otrzymali kilka sygnałów, m.in. za pośrednictwem mediów dotyczących wyścigów młodych kierowców w centrum miasta, na tzw. obwodnicy. Mieszkańcy alarmowali również o kierowcach, którzy na parkingu przed galerią ,,testowali” moc swoich aut zakłócając przy tym odpoczynek naszym mieszkańcom.

Policjanci zareagowali błyskawicznie i we wskazane miejsca zostały skierowane policyjne patrole zarówno te oznakowane, jak i ,,po cywilnemu”. Ponadto w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce powstała grupa ,,SPEED” składająca się z doświadczonych i specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy, którzy mają za zadanie zwalczanie piratów drogowych.

Policjantów z tej grupy można spotkać zarówno na głównych drogach, jak i małych miejscowościach.

Jednocześnie policjanci pamiętają o sygnałach naszych mieszkańców dotyczących driftowania na parkingu przed galerią. O tym , że tak jest świadczy piątkowe zdarzenie.

O godzinie 20:15 funkcjonariusze zauważyli jak kierowca Forda Mustanga przed galerią nie bacząc na pieszych oraz zaparkowane inne pojazdy rozpoczął swój drift. Policjanci szybko zakończyli niebezpieczną jazdę zatrzymując całkowicie zaskoczonego kierowcę.

Okazał się nim 28 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym inne niż kolizja mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 6 punktów karnych.

Dalsze tego typu działania cały czas są kontynowanie. Jeszcze raz prosimy o szanowanie nieraz bardzo ciężko zdobytego prawa jazdy, a można to uczynić jedynie przestrzeganiem obowiązujących przepisów.

 

podkom. Tomasz Żerański

 


zgłoś błąd