Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

W ostatni weekend policjanci z ostrołęckiej komendy mieli dużo pracy. Funkcjonariusze przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, które głównie były związane z przemocą domową oraz agresywnym zachowaniem osób będących pod wpływem alkoholu. Ponadto udaremnili jazdę 3 pijanym kierowcom. Zatrzymano także jednego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Mundurowi kilkadziesiąt razy byli wzywani do różnego rodzaju interwencji. Głównie były to nieporozumienia rodzinne i sąsiedzkie.  Prawie wszystkim przypadkom towarzyszyło spożywanie alkoholu przez osoby wobec których podejmowane były interwencję.

Poza tym policjanci udaremnili jazdę  trzem pijanym kierowcom, którym zatrzymano już prawo jazdy. Nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą niebawem za to przestęstwo przed sądem. 

Apelujemy do kierowców o odpowiedzialne zachowania. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Ponadto dzięki działaniom ostrołęckich funkcjonariuszy kolejna osoba, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości do odbycia kary ponad pół roku wiezienia nie uniknie odpowiedzialności karnej. 47 - letni mężczyzna został zatrzymany na terenie jednej z gmin naszego powiatu. Po wykonanych czynnościach zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego.

podkom. Tomasz Żerański