Czujność i skrupulatność podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych funkcjonariuszy z Kadzidła pozwoliło na przerwanie niebezpiecznej jazdy mieszkańcowi tej gminy. Jak się okazało mężczyzna w ogóle nie powinien być na drodze w roli kierowcy, jednak to nie wszystko…

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze wszystkim uczestnikom ruchu drogowego stanowi dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ważne zadanie. Policjanci 24 - godziny na dobę są obecni na drogach naszego miasta i powiatu, aby udaremniać jazdę niebezpiecznym kierowcom.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle zauważyli osobowego kierującego citroenem. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna porusza się bez uprawnień do kierowania, dlatego pojazd został zatrzymany do kontroli.

Za jego kierownicą siedział 34-mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, był zdenerwowany. Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że nie powinien w ogóle poruszać się po drodze w roli kierowcy, ponieważ nie posiada prawa jazdy.

W związku z podejrzanym zachowaniem 34-latka policjanci postanowi sprawdzić zarówno jego, jak i auto, którym się poruszał pod katem posiadania narkotyków.

W trakcie czynności mundurowi znaleźli przy mężczyźnie torebkę z suszem roślinnym, który po jego wstępnym zbadaniu okazał się być marihuaną. 34-latek został osadzony w policyjnym areszcie, pobrano od niego krew do badań, aby ustalić, czy kierując nie znajdował się pod działaniem środków odurzających.

Niebawem odpowie on za swoje postępowanie przed sądem.

kom. Tomasz Żerański