W niedzielę, 12 listopada ponad 80 osób rywalizowało w Mistrzostwach Ostrołęki w Szachach Szybkich. Organizatorem zawodów było Miasto Ostrołęka – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce przy wsparciu klubu MUKS Tęcza Ostrołęka.

Wyłonienie laureatów wszystkich kategorii trwało ponad 5 godzin. Wśród dzieci do lat 8 najlepszy tego dnia był Wiktor Stańkowski. Tuż za plecami Wiktora uplasowała się Wiktoria Trzcińska, a grono medalistów uzupełnił Jakub Święcicki.

Szymon Puszko okazał się najlepszym szachistą w gronie dzieci do lat 12. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Strus, a na najniższym stopniu podium stanął Tadeusz Strus. W klasyfikacji młodzieży do lat 16 najrówniejszą formę zaprezentował Igor Bartkowiak. Ze srebrem zawody ukończył Franciszek Klask, a brązowy medal zawisł na szyi Bartosza Chełstowskiego.

Bez cienia wątpliwości najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja w kategorii OPEN. Na przestrzeni 8 partii największą ilość punktów zgromadził Bartosz Kotarski i to on mógł cieszyć się z tytułu mistrza Ostrołęki. Drugą lokatę zajął Michał Hryszkiewicz, a trzeci był Paweł Bakiera.

Dodatkowo przyznano wyróżnienia w dwóch kategoriach:

– Najmłodszy uczestnik – Leon Żmudziński

– Najlepsza szachistka – Eliza Grzyb

Powiat Ostrołęcki jako jeden z partnerów wydarzenia ufundował nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodniczek i zawodników w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych oraz nagrodę specjalną dla najlepszej szachistki. Laureatów w imieniu Starosty udekorowała dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Magdalena Pietras.

Tekst i zdjęcia: MOSIR Ostrołęka